Jaunumi

Kampaņa “Dari savu pilsētu labāku” 

SIA Mergera darbinieki ir sagatavojuši divas iniciatīvas un iesnieguši tās Mežpils alus rīkotajā kampaņā “Dari savu pilsētu labāku”, lai uzlabotu savu pilsētvidi.  Divas no kampaņā iesūtītajām idejām izvēlēsies žūrija un saņems finansējumu idejas realizēšanai. Ka arī par idejām var balsot ikviens iedzīvotājs, tādējādi ļaujot vēl kādai idejai, papildus žūrijas balsojumam, tikt pie finansējuma.  

Aicinām nobalsot par kādu no SIA Mergera darbinieku idejām:

Vairāk par SIA Mergera projektu vadības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Projektu vadība.

Publikācija žurnālā Bilance

Depozīta sistēma ir mūsdienīgs veids, kā cīnīties ar dabas piesārņošanu un mudināt uzņēmējus domāt ilgtspējīgi. Latvijā depozīta sistēma darbojas tikai pirmo pilno gadu — kopš 2022. gada, un tā pakāpeniski tiek papildināta, nosakot jaunus iepakojumus, kuriem piemērojama depozīta maksa. Likumsakarīgi, ka rodas jautājumi un izaicinājumi kā depozīta sistēmu ieviest uzņēmumā. Raksts var noderēt nelieliem ēdināšanas uzņēmumiem, kuriem nav pienākuma no gala patērētāja atpakaļ pieņemt depozīta iepakojumu. 

Raksts publicēts žurnāla Bilance 2023.gada oktobra numurā. 

SIA Mergera e-veikalā iespējams iegādāties grāmatvedības organizācijas dokumentu "Nolikums par depozīta sistēmas ieviešanu uzņēmumā".

Vairāk par SIA Mergera grāmatvedības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.

No idejas līdz uzņēmējdarbībai praktisko uzdevumu ceļvedis 

Konkursa "Laukiem Būt" atklāšanas pasākumā tika prezentēts "No idejas līdz uzņēmējdarbībai praktisko uzdevumu ceļvedis".

SIA Mergera komanda ņēma dalību gan ceļveža radīšanā daloties ar zināšanām par finansēm un grāmatvedības jautājumiem, gan testa grupā jau praktiski testējot ceļvedi uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Arī atklāšanas pasākumā SIA Mergera komanda dalījās ar savu pieredzi. Atklāšanas pasākuma video ieraksts pieejams ikvienam, spiežot uz pogas zem attēla.

Vairāk par SIA Mergera projektu vadības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Ar ES fonda projekta atbalstu "Piparmētras" iegādājas pārvietojamu pirti

SIA Mergera nodrošināja pilnu projektu vadības ciklu, sākot ar projekta pieteikuma sagatavošanu un beidzot ar gala atskaišu iesniegšanu, brīvdienu mājām "Piparmētras" piedaloties Biedrība „Talsu partnerība” 7. kārtas EJZF fonda Rīcības programmā zivsaimniecības attīstībai apakšpasākumā „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” aktivitātē „Ekonomiskās izaugsmes veicināšana, darba vietu radīšanas veicināšana, zivsaimniecības nozarē un citās jūras ekonomikas nozarēs – darbību dažādošana”. Pateicoties projektam ir iegādāta pārvietojamā mucveida pirts uz piekabes, ar kuru varēs paplašināt pakalpojumu klāstu un turpmāk piedāvāt arī pirts pakalpojumus. 

Vairāk par SIA Mergera projektu vadības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Projektu vadība.

Pasākums "No idejas līdz biznesam" 

SIA "Mergera" 2023.gada 9.augustā piedalījās Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas un Latvijas Autisma apvienības rīkotajā tiešsaistes pasākumā "No idejas līdz biznesam". Pasākuma laikā Inga Jefrēmova dalījās savā uzņēmējdarbības pieredzē gan kā SIA "Latsketch", gan SIA "Mergera" īpašniece, izceļot ar ko atšķiras ražošanas un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumi.

SIA Mergera prezentācija pieejama spiežot uz saites.

Vairāk par SIA Mergera lektora pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Seminārs - meistarklase "Pašnodarbināto grāmatvedība" 

SIA "Mergera" 2023.gada 9.augustā rīkoja tiešsaistes semināru - meistarklasi. Semināra laikā bija iespēja izzināt pašnodarbināto grāmatvedības pamatus kā arī uzdot neskaidros jautājumus. Semināra laikā tika apskatītas tādas tēmas kā:

SIA Mergera prezentācija pieejama spiežot uz saites.

Vairāk par SIA Mergera lektora pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Ar ES fonda projekta atbalstu SIA "Monna" iegādājas ražošanas iekārtas

SIA Mergera sniedza konsultācijas, palīdzot orientēties gan veidlapu aizpildīšanā, gan vajadzīgo dokumentu sagatavošanā uzņēmumam SIA "Monna" piedaloties Biedrība „Talsu partnerība” 8. kārtas EJZF fonda Rīcības programmā zivsaimniecības attīstībai apakšpasākumā „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” aktivitātē „Ekonomiskās izaugsmes veicināšana, darba vietu radīšanas veicināšana, zivsaimniecības nozarē un citās jūras ekonomikas nozarēs – darbību dažādošana”. Uzņēmums projekta ietvaros iegādājies granulatoru un dzirnavas, kas ļaus uzsākt apkures granulu ražošanu.

Vairāk par SIA Mergera projektu vadības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Projektu vadība.

Seminārs "Pieejamais finansējums ideju realizēšanai" 

SIA "Mergera" 2023.gada 14.jūlijā rīkoja bezmaksas tiešsaistes semināru. Semināra laikā bija iespēja uzzināt par pieejamo finansējumu uzņēmējdarbībai, gan tiem, kas tikai plāno kļūt par uzņēmējiem, gan tiem, kas vēlas attīstīt esošu uzņēmējdarbību. Tāpat tika apskatīta iespēja piesaistīt finansējumu sabiedriskā labuma idejām gan organizāciju pārstāvjiem, gan iedzīvotājiem. Nedaudz tika skarta arī mūžizglītības tēma. SIA Mergera prezentācija pieejama spiežot uz saites.

Vairāk par SIA Mergera lektora pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Bezmaksas seminārs: "Pieejamais finansējums ideju realizēšanai" 

SIA "Mergera" aicina uz bezmaksas semināru, kas notiks tiešsaistē 2023.gada 14.jūlijā. Seminārā būs iespēja uzzināt par pieejamo finansējumu uzņēmējdarbībai, gan tiem, kas tikai plāno kļūt par uzņēmējiem, gan tiem, kas vēlas attīstīt esošu uzņēmējdarbību. Tāpat tiks apskatītas iespējas piesaistīt finansējumu sabiedriskā labuma idejām gan organizāciju pārstāvjiem, gan iedzīvotājiem. Un nedaudz pieskarsimies arī tēmai par finansējuma pieejamību mūžizglītībai. Seminārā būs tikai praktiska informācija par pieejamo finansējumu, bez teorijas un dalībniekiem būs iespēja saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

Semināru vadīs: SIA "Mergera" projektu vadītāja Inga Jefrēmova.

Iepriekšēja reģistrēšanās ir obligāta. Dalībnieku skaits ir ierobežots. Reģistrējies šeit: https://forms.gle/JqrcuCURXtwj45ce9

Ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu iegādājas kravas piekabi

Sagatavojot projekta pieteikumu Lauku atbalsta dienesta programmā “Atbalsts zvejniekiem piekrastes zvejā”, realizēts projekts “Kravas piekabes iegāde efektīvākai zvejošanas nodrošināšanai”.

Pateicoties realizētajam projektam uzņēmējs varēs daudz efektīvāk veikt zvejošanu, samazinot zvejai nepieciešamo laiku un finanšu resursus, un turpmāk klientiem varēs piedāvāt ne vien svaigas, bet arī kūpinātas zivis.

SIA Mergera nodrošināja pilnu projektu vadības ciklu, sākot ar projekta pieteikuma sagatavošanu un beidzot ar gala atskaišu iesniegšanu.

Vairāk par SIA Mergera projektu vadības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Projektu vadība.

Publikācija žurnālā Bilance

Sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA), kuras pamatkapitāls ir mazāks par 2800 eiro, sauc par mazkapitāla SIA. Kā liecina Uzņēmuma reģistra apkopotā statistika, 2022. gadā Latvijā no visiem uzņēmumu veidiem 22% jeb 40 251 uzņēmums ir mazkapitāla SIA un 2022. gadā mazkapitāla SIA ir visbiežāk reģistrētais uzņēmumu veids. Rakstā par mazkapitāla SIA atklāsi nianses un aspektus, kas jāņem vērā pie šāda uzņēmuma veida, kā arī par tā pamatkapitālu un peļņas sadali.  Raksts publicēts žurnāla Bilance 2023.gada maija numurā. 

Vairāk par SIA Mergera grāmatvedības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.

Dalība "Finanšu pratības nedēļa 2023"

Elektroniskā deklarēšanās sistēma (EDS) daudziem vairs nav nekas svešs, jo kopš 2014.gada nodokļu grāmatiņas ir tikai elektroniskā formā. Bet vai iedzīvotāji zina, kādu informāciju vēl var atrast EDS? Vai iedzīvotāji zina kādu informāciju nepieciešams atzīmēt nodokļu grāmatiņā? Uz šiem un citiem jautājumiem atbilde tika rasta Latvijas Bankas rīkotajā “Finanšu pratības nedēļā 2023”, kas norosinājās no 2023.gada 20.marta - 26.martam. 

Visas nedēļas laikā informācija tika publicēta SIA Mergera Facebook un LinkedIn profilos, kā arī platformā EPALE publicēts raksts, kurā apkopota visa informācija.

Vairāk par SIA Mergera projektu vadības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.

Publikācija žurnālā Bilance

Pusaudži meklē iespējas kā nopelnīt papildus kabatas naudu un gūt darba pieredzi ne vien vasaras brīvlaikā, bet arī mācību gada laikā. Informācija par iespējām pelnīt mācību gada laikā ir salīdzinoši maz, tādēļ autore apkopoja informāciju par pusaudžu iespējam pelnīt gan strādājot algotu darbu, gan esot pašnodarbinātajiem mācību gada laikā. Raksts publicēts žurnāla Bilance 2023.gada marta numurā. 

Raksta elektroniskā versija pieejama Latvijas Republikas Ārpakalpojuma Grāmatvežu Asociācijas mājaslapā. 

Vairāk par SIA Mergera grāmatvedības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.

Publikācija žurnālā Bilance

Vasara ir laiks, kad skolēniem nenotiek mācības un tādēļ tiek meklētas iespējas kā aizpildīt brīvo laiku – tātad, arī strādāt. Tāpat arī darba devējiem vasara ir laiks, kad nepieciešamas papildu darba rokas, gan vienkāršo darbu veikšanai, gan uzņēmuma patstāvīgo darbinieku atslogošanai. Skolēnu vasaras nodarbinātību veicina arī NVA ikgadējais pasākums ”Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”. Rakstā apskatīta būtiskākā informācija, nodarbinot skolēnu vasaras brīvlaikā un arī kāds ieguvums ir darba devējam, izmantojot NVA sniegtās iespējas.

Raksts publicēts žurnāla Bilance 2023.gada jūlija numurā. 

Vairāk par SIA Mergera grāmatvedības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.