Jaunumi

Kampaņa “TU jautā - MĒS atbildēsim! 

SIA Mergera 2024.gadā rīko ikmēneša kampaņu "TU jautā - MĒS atbildēsim!"  

Esam sagatavojuši atbildi uz maija jautājumu par to kad no darba algas jāmaksā 23% iedzīvotāju ienākuma nodoklis.  

Atbilde:  

Vairāk par SIA Mergera lektoru pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.

Finansējuma piesaiste ražošanas iekārtu iegādei 

2023.gada lielākais projekts 2024.gada pavasarī ir veiksmīgi realizēts. Klientam, SIA "Latsketch" nodrošinājām pilnu projektu vadības ciklu, sākot ar projekta pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu Biedrībā "Talsu partnerība" un visbeidzot ar dalību Lauku atbalsta diensta projekta noslēguma pārbaudēs.

Ar iegādāto četrpusējo ēveli ar piecām vārpstām un aprīkojumu skaidu nosūkšanai: ventilatoru un ciklonu, uzņēmums saviem klientiem var piedāvāt masīvkoka apdares materiālus ar daudz vairāk profilu variācijām un izgatavot tos daudz īsākā periodā.

Vairāk par SIA Mergera projektu vadības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Projektu vadība.

Projekts “Mobilās apskaņošanas sistēmas – skandas iegāde “Kalitenes saimes” pasākumu organizēšanai”

SIA Mergera pirmais projekts bija “Mobilās apskaņošanas sistēmas – skandas iegāde “Kalitenes saimes” pasākumu organizēšanai”. Projekta ietvaros ar Talsu novada fonds atbalstu tika iegādāta skanda.

Bija prieks piedalīties pasākumā un redzēt,  ka "Kalitenes saime" turpina pastāvēt un priecēt klausītājus. Novēlam tā turpināt vēl daudzas piecgades!

Lai šī, "Kalitenes saimes" pieredze mums pārējiem kalpo kā atgādinājums, ka arī mazi projekti ir nozīmigi un var saliedēt iedzīvotājus lieliem darbiem.

Vairāk par SIA Mergera projektu vadības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Projektu vadība.

Kampaņa “TU jautā - MĒS atbildēsim! 

SIA Mergera 2024.gadā rīko ikmēneša kampaņu "TU jautā - MĒS atbildēsim!"  

Esam sagatavojuši atbildi uz aprīļa jautājumu par to vai darba stāžā tiek iekļauti periodi, ja no pašnodarbinātā ienākumiem tiek maksāti nodokļi zem minimālās algas (10%).  

Atbilde: "Ja pašnodarbināta persona veic VSAOI iemaksas no pilnas likmes, tad persona ir apdrošināta visiem apdrošināšanas veidiem, izņemot bezdarba gadījumu, nelaimes gadījumu darbā un arodsaslimšanu. Savukārt, ja pašnodarbināta persona veic VSAOI iemaksas no faktiskajiem ienākumiem (10% apmērā) pensiju apdrošināšanai, tad pašnodarbināta persona ir apdrošināta pensijai." 

Vairāk par SIA Mergera lektoru pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Publikācija žurnālā Bilance 

2024.gada aprīļa žurnāla "Bilance" izdevumā, lasi uzņēmuma vadītājas Ingas Jefrēmovas rakstu "Uzņēmējdarbības formas izvēle".

Par uzņēmējdarbības formas izvēli ir pieejami neskaitāmi daudz rakstu. Arī Valsts ieņēmumu dienests un Uzņēmumu reģistrs ir izstrādājuši materiālus, kas topošajiem uzņēmējiem var ne vien palīdzēt pieņemt lēmumu, bet arī sniedz padomus par pirmajiem soļiem uzņēmējdarbībā. Taču, neskatoties uz to, ka informācijas ir daudz, ikdienā saņemam gana daudz jautājumu par to, kāda uzņēmējdarbības forma ir visizdevīgākā un ar ko viena uzņēmējdarbības forma atšķiras no otras.

Vairāk par SIA Mergera grāmatvedības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.

Kampaņa “TU jautā - MĒS atbildēsim! 

SIA Mergera 2024.gadā rīko ikmēneša kampaņu "TU jautā - MĒS atbildēsim!"  

Esam sagatavojuši atbildi uz marta jautājumiem par "parāda" veidošanos, sastādot gada ienākumu deklarāciju.  

Atbilde: "Nodokļa parāds galvenokārt veidojas tādēļ, ka, salīdzinot ar iepriekšējo periodu (aptuveni pusotru gadu), ir palielinājušies ienākumi. Detalizēti par to kā veidojas nodokļa parāds un ko darīt, lai citus gadus tā nebūtu lasiet rakstā un izpētiet mūsu sagatavoto vizuālo materiālu." 

Vairāk par SIA Mergera lektoru pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Atskats uz SIA Mergera dalību Finanšu pratības nedēļā 

No 2024.gada 18. līdz 24. martam Latvijā jau 11. reizi notika "Finanšu pratības nedēļa 2024", kurā jau otro gadu piedalījās arī SIA Mergera. SIA Mergera finanšu pratības nedēļas ietvaros piedāvāja piedalīties klātines un tiešsaistes seminārā "Skolēnu vasaras nodarbinātība". Kā arī Mērsraga vidusskolas 9.-12. klases skolēniem tika piedāvāta iespēja piedalīties CV veidošanas meistarklasē - pirmie soļi veiksmīga CV veidošanā. 

Semināra prezentācija ikvienam interesentam ir pieejams spiežot uz saites "Skolēnu vasaras nodarbinātība".

Vairāk par SIA Mergera lekotora pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Finanšu pratības nedēļa SIA Mergera

No 18. līdz 24. martam Latvijā jau 11. reizi notiks "Finanšu pratības nedēļa 2024", kura ir gada nozīmīgākais notikums finanšu pratības jomā un kuras norisi koordinē Latvijas Banka. Šogad "Finanšu pratības nedēļas 2024" laikā visā Latvijā notiks vairāk nekā 90 pasākumi. SIA Mergera finanšu pratības nedēļas ietvaros piedāvā piedalīties:

Visi pasākumi ir bez maksas.

Publikācija platformā EPALE

Jau vairākus gadus 1.marts ir kļuvis par Gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas dienu un arī šis, 2024.gads nebija izņēmums. Daļai iedzīvotāju iespēja atgūt pārmaksāto nodokli ir ļoti būtiska, jo tā ir iespēja papildināt personīgos ienākumus vai ģimenes budžetu. Dažkārt gadās, ka plānoto ieņēmumu vietā ir izveidojies “nodokļa parāds” jeb nepieciešamība veikt nodokļa piemaksu un autore savas karjeras laikā ir novērojusi, ka iedzīvotāji nelabprāt vēršas pie algu grāmatvežiem, lai lūgtu padomu, tādēļ autore ir sagatavojusi rakstu, lai iedzīvotājiem sniegtu informāciju par to kā gada ienākumu deklarācijā veidojas “nodokļa parāds” jeb nepieciešamība veikt nodokļa piemaksu. 

Raksts publicēts EPALE platformā un ikvienam interesentam ir pieejams spiežot uz pogas "Nodokļa parāds” gada ienākumu deklarācijā".

Vairāk par SIA Mergera grāmatvedības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.

Kampaņa “TU jautā - MĒS atbildēsim! 

SIA Mergera 2024.gadu iesāk ar jaunumu - ikmēneša kampaņu "TU jautā - MĒS atbildēsim!"  

Esam sagatavojuši atbildi uz februāra jautājumiem par uzņēmējdarbības uzsākšanu.  

Atbilde: "Pirms sākat nodarboties ar uzņēmējdarbību tā ir jāreģistrē Valsts ieņēmu dienestā (VID) vai Uzņēmumu reģistrā (UR), atkarībā no izvēlētās uzņēmējdarbības formas. VID visbiežāk reģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējs jeb pašnodarbinātais, bet UR – SIA vai mazkapitāla SIA.  Pirms reģistrēšanās iesakām rūpīgi izpētīt un ja nepieciešams pietiekties uz konsultāciju pie grāmatveža vai jurista un noskaidrot ar ko atšķiras abas formas un cik piemērotas tās ir izvēlētajai uzņēmējdarbībai. Ja esat piereģistrējis pašnodarbināto vai nodibinājis SIA, bet saimnieciskā darbība nenotiek, tad pirmajā gadā papildus nodokļi nav jāmaksā, taču sākot ar otro darbības gadu jāmaksā 50 eiro/gadā. Vēršam uzmanību, ka pat ja saimnieciskā darbība nenotiek dažas deklarācijas VID vienalga ir jāsniedz." 

Vairāk par SIA Mergera lektoru pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Darbs LRĀGA pie nodokļu maksātāja reitinga pilnveidošanas

Kopš 2023.gada ir pieejams VID veidots vērtējums par uzņēmuma nodokļu saistību izpildi jeb nodokļu maksātāja reitings. Pašlaik šis reitings ir pieejams ikvienam uzņēmumam savā EDS profilā, taču šī gada martā to paredzēts arī publiskot. 

Kopš nodokļu maksātāju reitings pieejams, LRĀGA biedri, tai skaitā arī SIA Mergera ir aktīvi diskutējuši gan savā starpā, gan vērsuši uzmanību vairākām valsts iestādēm par reitinga nepilnībām, galvenokārt tām, kuras saistītas ar vidējās darba algas aprēķinu un par to, kā tas ietekmē reitingu. 

Diskusiju rezultātā ir panākts, ka Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests vēlreiz pētīs, kā darba algas aprēķins ietekmē reitingu un, iespējams, to vēl pilnveidos. 

Vairāk par SIA Mergera grāmatvedības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.

Foto: pexels.com

Mīti un patiesība par ārpakalpojuma grāmatvedību

Esam apkopojuši populārākos mītus par ārpakalpojuma grāmatvedību un izskaidrojuši kā ir patiesībā saņemot SIA Mergera pakalpojumus.  

Ārpakalpojuma grāmatvedis nav klātesošs uzņēmumā, tikai sakārto dokumentus.

✅Patiesībā ārpakalpojuma grāmatvedis tāpat kā uzņēmuma darbinieks iespējami īsā laikā cenšas reaģēt uz klienta vajadzībām.

❎ Grāmatvedis sniedz arī juridiskās konsultācijas.

✅Grāmatvedis nav jurists un parasti juridiskos jautājumos nekonsultē, ja vien nav arī juridiskā izglītība un prakse. Tomēr grāmatvedis ikdienā sakaras ar daudz un dažādām situācijām un vienkāršos juridiskos jautājumos var ieteikt uzņēmējam problēmas risinājumu.

❎Grāmatvedības dokumenti nav pieejami uzņēmumam, jo tie ir iesniegti ārpakalpojuma grāmatvedim.

✅Grāmatvedības dokumenti glabājas ārpakalpojuma uzņēmumā, taču pēc nepieciešamības tie ir pieejami uzņēmumam. Kā arī iesniedzot gada pārskatu visi

iepriekšējā gada dokumenti tiek nodoti uzņēmumam glabāšanā. 

Vairāk par SIA Mergera grāmatvedības pakalpojumiem, lasiet sadaļā Grāmatvedība.

Vieslekcija Mērsraga vidusskolā

2024.gada 13.februārī tikāmies ar Mērsraga vidusskolas 3.klasi, lai kopīgi rastu atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram, ko dara ražojoši uzņēmumi un ko pakalpojumu sniedzēji, ko dara finanšu konsultāciju uzņēmums?

Kopīgi secinājām, ka grāmatvedis nav cilvēks, kurš izvadā grāmatas bibliotēkām. Kā arī skolēni apskatīja, kas ir gada pārskats un mēģināja lasīt savu pirmo grāmatvedības dokumentu - rēķinu. 

Prezentācija ikvienam brīvi pieejama, spiežot uz pogas "Uzņēmējdarbība". Savikārt, vairāk par SIA Mergera lektoru pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Kampaņa “TU jautā - MĒS atbildēsim! 

SIA Mergera 2024.gadu iesāk ar jaunumu - ikmēneša kampaņu "TU jautā - MĒS atbildēsim!"  

Esam sagatavojuši atbildi uz janvāra jautājumu: “Interesē kāpēc iegādājoties lauksaimniecības tehniku tā netiek grāmatvedībā uzskatīta par aktuāliem izdevumiem?” 

Atbilde: "Iegādājoties lauksaimniecības tehniku, tā parasti ir dārgāka par 1000 eiro un tādēļ tā ir atzīstama par pamatlīdzekli. Vienkāršā ieraksta grāmatvedībā šādus izdevumus uzrāda ailē “Izdevumi, kas nav attiecināmi uz nodokļu aprēķināšanu”, savukārt aprēķinot pamatlīdzekļa nolietojumu, to uzrāda aktuālajos izdevumos ik mēnesi vai reizi gadā. Detalizēti skatīt MK noteikumos Nr. 322 “Kārtība, kādā individuālie komersanti un citas fiziskās personas, kas veic saimniecisko darbību, individuālie uzņēmumi, zemnieku un zvejnieku saimniecības kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā”."

Vairāk par SIA Mergera lektoru pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Kampaņa “TU jautā - MĒS atbildēsim! 

SIA Mergera 2024.gadu iesāk ar jaunumu - ikmēneša kampaņu "TU jautā - MĒS atbildēsim!"  

Aicinām ikvienu uzdot SIA Mergera sev interesējošu jautājumu par grāmatvedību, projektu vadību vai pašu uzņēmumu un mēneša beigās uz vienu jautājumu mēs sagatavosim atbildi. 

Jautājumus aicinām uzdot pie ikmēneša Facebook un LinkedIn ieraksta komentārā vai iesūtot to e-pastā: mergera@mergera.lv

Vairāk par SIA Mergera lektoru pakalpojumiem, lasiet sadaļā Lektora pakalpojumi.

Iepriekšējo gadu jaunumu arhīvs: